Betula nigra / Amerikai fekete nyír

A Betula nigra / Amerikai fekete nyír gyorsan 18-28 méterre növő fa vékony lecsüngő hajtásokkal. Kérge általában sötét barnás-szürke, vagy rózsaszínes-barna színű. Rendkívül jól alkalmazkodó növény, szépen fejlődik a nedves, nyirkos és a száraz talajokon egyaránt.

Nagy fényigényű, kedveli a savanyú talajtípusokat. Szép kérge és lecsüngő hajtásai miatt kiskertekben is gyakran ültetett fafaj.

Folyók és patakok partjaira ültetik, mert ellenállnak a mérsékelt áradásoknak és tökéletesen megőrzik a folyópartot erősebb áradás esetén, illetve megelőzik a talajeróziót. Virágai április-májusban nyílnak.

Télállóság: Zóna 3b -37.2 °C.
Csak 180cm alatti növény, postai küldés kivitelezhető!