Gleditsia triacanthos Sunburst / Sárga levelű lepényfa

Gleditsia triacanthos Sunburst / Sárga levelű lepényfaGleditsia triacanthos Sunburst / Sárga levelű lepényfa
Gleditsia triacanthos Sunburst / Sárga levelű lepényfa

A Gleditsia triacanthos Sunburst / Sárga levelű lepényfa, 6-10 méter magas, kistermetű, lombhullató díszfa. Levelei aranysárgák, ősszel barnára színeződnek. Ágai tövistelenek, termést nem hoz.

Talajban nem válogat, napos, meleg fekvést kedvel. Közepes vízigényű, teljesen télálló. Jó várostűrő.

Házikertek, parkok kedvelt növénye. Szoliternek ültessük.