Koelreuteria paniculata / Bugás csörgőfa

A Koelreuteria paniculata / Bugás csörgőfa, 5-8 méter magas, kerek koronájú lombhullató fa. A nyár második felében virágzik, az apró, illatos sárga, virágok látványos bugavirágzatot alkotnak. Toktermése 3–6 cm hosszú, felfújt hólyagra emlékeztet. A termés sötétbarna vagy fekete, 5–8 mm átmérőjű magokat tartalmaz, melyek sütve ehetők, és egész télen díszíti a fát.

Fény- és melegkedvelő, szárazságtűrő, a talajra és a városi levegőre nem érzékeny.

Utcafának kiváló, de parkokban is szép látványt nyújt.

A növény méretei miatt, postai küldés csak 180 cm alatti növényeknél kivitelezhető!