Paulownia tomentosa / Nagylevelű császárfa

Paulownia tomentosa / Nagylevelű császárfaPaulownia tomentosa / Nagylevelű császárfa
Paulownia tomentosa / Nagylevelű császárfa

A Paulownia tomentosa / Nagylevelű császárfa 10-20 méteres, széles koronájú fa, hatalmas szív alakú levelekkel. Erős, könnyű faanyagáért és szép viráguk miatt Kínában már 3000 éve ültetik, valamint kérgéből, leveleiből, és virágából gyógyszer is készül. Liláskék illatos virágai a lombfakadás előtt áprilisban kúpos bugákban nyílnak. Termése egy száraz, barna kapszula négy rekesszel, amelyben több ezer apró mag található.

A császárfa 8-10 éves kora körül kezd virágozni. Hazája Kína. A kínai hagyományban a szülők ültettek egy császárfát, amikor lányuk megszületett. Amikor a lány elérte a házasulandó kort, akkor kivágták a fát és abból hozomány gyanánt különféle háztartási eszközöket faragtak. Ez a hagyomány is jelzi a fa igen gyors növekedési ütemét.

Virágzáskor feltűnően szép, kedvelt szoliter fa.Fiatal korban igen erőteljes növekedésű, akár 2 métert is nőhet egy év alatt. Fiatalon kissé fagyérzékeny, ezért védett fekvésbe ültessük.

Télállóság: Zóna 5b -26.1 °C.
Postai küldés csak 180cm alatti növény esetén kivitelezhető!