Prunus serrulata Kiku Shidare Sakura / Csüngő japán díszcseresznye

Prunus serrulata Kiku Shidare Sakura / Csüngő japán díszcseresznyePrunus serrulata Kiku Shidare Sakura / Csüngő japán díszcseresznye
Prunus serrulata Kiku Shidare Sakura / Csüngő japán díszcseresznye
Prunus serrulata Kiku Shidare Sakura / Csüngő japán dícseresznye

A Prunus serrulata Kiku Shidare Sakura / Csüngő koronájú japán díszcseresznye, 1,6-1,8 méter magas törzsre oltott kistermetű díszfa, akár talajig érő ívesen lehajló ágakkal, világos barnás-zöld levelei, 10 cm nagyságúak. Ősszel, sárgára színeződnek. Rózsaszín virágai, áprilisban - májusban, csoportosan nyílnak.

A tápdús talajt kedveli, de általános körülmények között is jól fejlődik.

Szoliternek, kertek parkok gyönyörűen virágzó szoliter növénye. A korona kialakulásáig, metszést igényel.