Juglans Regia Milota 10 / Milotai 10 dió

Juglans Regia Milota 10

A Juglans Regia Milota 10 / Milotai 10 dió szeptember végén érik. A rügyek fakadása korai, de vontatott, ezért termésbiztonsága nagyobb. Termése közepesen nagy, sárgásbarna. Felülete sima, formája szabályos gömb alakú 3-4 cm nagyságú.

Húsa világossárga, magas olajtartalma, közepes fehérjetartalmú, jóízű, és kiválóan törhető, könnyen tisztítható. 47-52 % körüli magbélaránnyal rendelkezik.

15-25 m magasra növő, terebélyes félgömb lombkoronájú lombhullató fa.

Postai küldés csak 180cm alatti növény esetén kivitelezhető!