Pyrus communis abate fétel / Abate fétel körte

Pyrus communis abate fétel / Abate fétel körtePyrus communis abate fétel / Abate fétel körte
Pyrus communis abate fétel / Abate fétel körte
Nincs kép beállítva

A Pyrus communis abate fétel / Abate fétel körte egyenes, kúpos és bokrosan növő kis faként jelenik meg. Évente legfeljebb 40 centiméteres növekedéssel gyengén vagy közepesen növekszik. 200–500 centiméteres magasságot, 200–450 centiméteres szélességet ér el.

Áprilistól májusig virágoznak. Az apró, ernyő alakú virágok fehéren vagy világosan rózsaszínűen csillognak. A nyári hónapokban kialakulnak az egyedülálló gyümölcsök, amelyek kezdetben zöld-sárga színűek.. Az Abate Fetel fajta sima, barna héja krémszínű húsú. A hosszú, kissé banán alakú Abate Fetel körte sárgászöld, enyhén rozsdás.

Fehér húsuk kissé ropogós állagú és édes ízű, mézes jegyekkel. Az egész körte ehető, beleértve a magágyat is. Az Abate Fetel körte készen áll a fogyasztásra, amikor csak alig puha tapintású. A gyümölcsöket nyáron szüretelik. Porzója: Hardy Vajkörte

Pécs területén ingyenes házhoz szállítás.