Pyrus communis Beurre Hardy / Hardy vajkörte

Pyrus communis Beurre Hardy / Hardy vajkörtePyrus communis Beurre Hardy / Hardy vajkörte

A Pyrus communis Beurre Hardy / Hardy vajkörte, középnagy, ritkán nagy 145-200g, kúpos, tojásdad alakú a gyümölcse. A héj színe éretten sárgásszürke, az egész felület barna parás, vastag héjú. Kora őszi fajta; augusztus végén, szeptember elején szedhető, 1-2 hónapig tárolható.

Kocsánya rövid, igen vastag, gyakran dudoros. Húsa zöldesfehér, tömött, olvadó, bőlevű, kellemesen savas, fűszeres, feldolgozáskor barnulásra hajlamos. A fa fiatal korban igen erős növekedésű, felfelé törő, sűrű ágrendszerű, majd termőkorban gyengül a növekedése. Jó termőképes­ségű.

Későn fordul termőre. Porzófajtái: Vilmos, Nemes Krasszán, Serres Olivér. A megfelelő gyümölcsméret kialakulásához a fa elégséges vízellátottsága szükséges.

Alany: vadkörte

Pécs területén ingyenes házhoz szállítás.