Pyrus communis hardenpont / Téli vajkörte

A Pyrus communis hardenpont / Téli vajkörte nem túl korán fordul termőre, de igen bőven terem. Rendszertelen terméshozásra hajlamos. Önmeddő, diploid, középkésői virágzású,

Érési ideje: Tartós tárolásra október elején szedhető, februárig, márciusig tárolható. Gyümölcse decembertől frissen fogyasztható.

Gyümölcs jellemzői: Középnagy vagy nagy, széles körte alakú, jellegzetesen szögletes, a csésze felől bordázott. Héja éretten szalmasárga, enyhe halványpiros mosottság is előfordul, száraz tapintású, középvastag, kemény. A paraszemölcsök egyenletesen szétszórtak, barnaparás színűek, nem feltűnőek. Héja nyomódásra érzékeny, ami néha csak a tárolás során mutatkozik, fekete foltok formájában. Kocsánya középhosszú, vastag, a csésze félig nyitott, mély és szűk, körülötte néha rozsdafoltos. Húsa fehér, olvadó, bőlevű, főként a magház körül kövecses.

Fa jellemzői: Középerős növekedésű, koronája fiatalkorban feltörekvő, határozott csúcsdominanciával majd idősebb korban szétterülő, szabályos gúla alakú koronát nevel.

pollenadói:Bosc kobak, Clapp kedveltje, Conference, Vilmos.

Alany: vadkörte