Pyrus communis nyári kálmán / Nyári Kálmán körte

Pyrus communis nyári kálmán / Nyári Kálmán körtePyrus communis nyári kálmán / Nyári Kálmán körte
Pyrus communis nyári kálmán / Nyári Kálmán körte

A Pyrus communis nyári kálmán augusztus második hetétől szeptember első hetéig érik. Legzamatosabb akkor, ha már sárga. Azonnal fogyasztható idénygyümölcs. Csak néhány napig tartható el. Jól szállítható.

Gyümölcse középnagy, széles körte alakú, derekán a legszélesebb, szára felé szűkülő. Színe zöldes citromsárga, majd szalmasárga, narancsszín mosottsággal. Kocsánya jellegzetesen hosszú. Húsa sárgásfehér, puha, néha kásás.

Íze igen édes, jó zamatú, néha fanyar, illatos. Levele szélesen tojásdad, majdnem kerek, hosszú nyelű. Vesszei görbülők, sötétbarnák. Koronája terebélyes, magas, ernyős, jellemzően szabálytalan, kusza, lecsüngő és sűrű.

Bőven, de szakaszosan terem, korán fordul termőre. Nagyon korán virágzik, más termesztett fajtáinkat néhány nappal megelőzi e tekintetben. Elég jól termékenyül, részben öntermékenyülő. Gyümölcse varasodásra hajlamos. Termőhely iránt igénytelen, mindenütt megterem, a talajban nem válogat, de elegendő nedvességre van szüksége.

Pécs területén ingyenes házhoz szállítás.