Gleditsia triacanthos inermis / Tövistelen lepényfa

Gleditsia triacanthos inermis / Tövistelen lepényfaGleditsia triacanthos inermis / Tövistelen lepényfa
Gleditsia triacanthos inermis / Tövistelen lepényfa

A Gleditsia triacanthos inermis / Tövistelen lepényfa, 15-20 méter magas, gyéren ágas fa. Oldalágai vízszintesen állnak. Koronája fiatalon magasra boltozott, később ernyőszerű. Ágai tövistelenek. Levelei szárnyasan összetett, fényes sötétzöld, ősszel sárgára színeződik. Termése, kevés, barna hosszú hüvely.

Talajban nem válogat, napos, meleg fekvést kedvel. Közepes vízigényű, teljesen télálló. Jó várostűrő. A szárazságot jól viseli.

Parkfának, sorfának alkalmas. Szoliternek ültessük.