Profi Faiskola dísznövény kertészet, és díszfaiskola.
Ezen oldalunk csak katalógusként üzemel tovább. Rendelések leadása a www.profifaiskola.com oldalunkon lehetséges!
Profi Faiskola Pécs dísznövény kertészet, és díszfaiskola, többnyire saját termesztésű díszfa, díszcserje, örökzöld, évelő-, kúszó-, futó-, sziklakerti- és szoliter növény kiskereskedelmi értékesítése.
Magastörzsű rózsa / Red Carpet
Magastörzsű rózsa Red Carpet / Piros, csüngő koronát nevel.
Törzsmagasság 1,2 m.
Ültetés: A magastörzsű rózsatöveket 100×100 cm-es térállásba telepítjük. Ültetés után kikarozzuk.
Metszés: A metszés ideje február vége, április közepe, de esetleg a tél elején is elvégezhetjük ezt a műveletet. Amennyiben a koronába teahybrid rózsa van szemezve, akkor a teahybrid fajtára jellemző metszést alkalmazzuk. Amennyiben polyantha van a koronába szemezve, úgy az e fajtára jellemző metszést alkalmazzuk.
Öntözés: Az időjárástól függően 8-12 naponta 20-30 l/m2 vízzel locsoljuk meg rózsáinkat. Lehetőleg reggelente és árasztásos módszerrel locsoljunk.
Tápanyag utánpótlás: Tápanyag utánpótlásra az ültetés évében nincs szükség. A második évtől dolgozzunk a talajba négyzetméterenként 5-10 kg istállótrágyát. Ügyeljünk arra, hogy csak érett trágyát használjunk, mert a trágya korhadó részei a hajszálgyökereket károsítja. A komposztot is meg hálálja a rózsa. Szerves trágya mellett műtrágyát is kell használnunk. Fejtrágyaként négyzetméterenként 8-10 dkg komplex műtrágyát adjunk. Tapasztalataim szerint kiváló a Volldünger, ez ugyan is, az alapelemeken kívül mikroelemeket is tartalmaz. Akár kiszórva, akár vízben feloldva használhatjuk. A tápanyag utánpótlást levéltrágyázással is segíthetjük, 2-3 hetente 0,5 %-os Wuxal- vagy Voldünger-oldatos permetezéssel.
Téli ápolás:A magastörzsű rózsák védelme. Ezek gyökérzete és törzse vadrózsa, a koronája azonban nemes rózsa. A vadrózsa fagytűrő, a nemes rózsa fagyérzékeny. Ezért csak a koronát kell védeni még pedig oly módon, hogy az ágak közét kitömjük újságpapírral és a mérsékelten visszametszett koronát beburkoljuk csomagolópapírral, vagy – ami még célszerűbb – ráhúzunk egy papírzsákot. Műanyag fóliát ne használjunk, mert nem szellőzik, meg egyébként se nyújt védelmet a tél viszontagságai ellen.