Profi Faiskola dísznövény kertészet, és díszfaiskola.
Ezen oldalunk csak katalógusként üzemel tovább. Rendelések leadása a www.profifaiskola.com oldalunkon lehetséges!
Profi Faiskola Pécs dísznövény kertészet, és díszfaiskola, többnyire saját termesztésű díszfa, díszcserje, örökzöld, évelő-, kúszó-, futó-, sziklakerti- és szoliter növény kiskereskedelmi értékesítése.
Teahibrid rózsa / Sterling
Orgonalila, teltvirágú, erősen illatos.
Ültetés: A teahibryd rózsatövek általában egymástól 60 cm sor-, 40 cm tőtávolság legyenek.
Metszés: A metszés ideje február vége, április közepe, de esetleg a tél elején is elvégezhetjük ezt a műveletet. Általános szabály, hogy 3-4 vázágat hagyunk, a gyenge növekedésűeket 3-4 szemre, a közepes növekedésűeket 5-6 szemre, az erős növekedésűeket 6-8 szemre metsszük. Metszés után két héttel vizsgáljuk meg rózsatöveinket. Nézzük meg, hogy minden szem kihajtott-e, és vigyázzunk arra, hogy minden rügyből lehetőleg csak egy hajtás fejlődjék. Ha a rügy, amelyre tavasszal metszettünk, nem hajtana ki, az alatta lévő, már duzzadó rügyre metsszük vissza. Metszeni mindig ferdén, közvetlenül 5-10 mm-rel a rügy felett kell úgy, hogy a rügy mindig a metszés magasabbik oldalán legyen. A legfelső rügy mindig arra nézzen amerre az új hajtást nevelni akarjuk. A vadhajtásokat és az elöregedett ágakat tőből távolítsuk el. A sérült beteg hajtásokat távolítsuk el. A bokor közepén levő vagy befele növő vesszőket vágjuk ki, a bokrokat ez által tegyük szellőssé.
Öntözés: Az időjárástól függően 8-12 naponta 20-30 l/m2 vízzel locsoljuk meg rózsáinkat. Lehetőleg reggelente és árasztásos módszerrel locsoljunk.
Tápanyag utánpótlás: Tápanyag utánpótlásra az ültetés évében nincs szükség. A második évtől dolgozzunk a talajba négyzetméterenként 5-10 kg istállótrágyát. Ügyeljünk arra, hogy csak érett trágyát használjunk, mert a trágya korhadó részei a hajszálgyökereket károsítja. A komposztot is meg hálálja a rózsa. Szerves trágya mellett műtrágyát is kell használnunk. Fejtrágyaként négyzetméterenként 8-10 dkg komplex műtrágyát adjunk. Tapasztalataim szerint kiváló a Volldünger, ez ugyan is, az alapelemeken kívül mikroelemeket is tartalmaz. Akár kiszórva, akár vízben feloldva használhatjuk. A tápanyag utánpótlást levéltrágyázással is segíthetjük, 2-3 hetente 0,5 %-os Wuxal- vagy Voldünger-oldatos permetezéssel.
Téli ápolás: A rózsatöveket késő ősszel földdel felkupacoljuk olyan magasan, hogy a szemzés fölött 15-20 cm magasságban takarja a föld. Takarás előtt a föld alá kerülő hajtásokat lombtalanítsuk, a leszedett lombot távolítsuk el. Ha a rózsatövek magasra nőttek, egyharmad részüket vágjuk vissza.