Pinus nigra / Feketefenyő

A Pinus nigra / Feketefenyő, 20-30 méter magasra növő, egyenes, hengeres törzse már alacsonyan elágazik. Kérge sötét szürkésbarna, mélyen repedezett, lemezesen pikkelyes. Nagy, barna tobozai két év alatt érnek be. A levelek csúcsa hegyes. Szélük fogas, színük sötét zöld vagy zöld. Örökzöld. 8-15 cm-es, vastag, merev tűlevelei a rövidhajtásokon kettesével állnak.

Szinte bármilyen talajon megél, sőt, fenyőknél ritka módon inkább a meszes talajt kedveli. Erősen fényigényes, a direkt napfényt kedveli. A szennyezett levegőt a legtöbb fenyőnél jobban viseli. Gyengén öntözzük. Elviseli a szárazságot és jól tűri a száraz levegőt is.

Igen kedvelt dísz és haszonfa. Egyik legtűrőképesebb fenyőnk, mely napra telepítve a szélsőségek kivételével szinte minden talajon és környezetben felhasználható.

Postai küldés csak 120cm alatti növény esetén kivitelezhető!